Blogerova příručka optimalizace pro vyhledávače

Aaron a Giovana Wall (seobook.com) před pár lety na svých stránkách publikovali Blogger’s Guide to Search Engine Optimization. Následující text je překladem do českáho jazyka (uf).

The Blogger's Guide to SEO.

Překlad zahrnuje:

Překlad najdete zde >>


Na hlavní stránce popisuji, jak jsem se snažil recyklovat tento web, tak abych již nainvestovaný čas využil k zviditelnějí svého webu o vysoušení staveb. Podobně bych chtěl tuto podstránku o SEO pro blogy recyklovat pro svůj druhý web o zdravém životním stylu – přírodní kosmetice, přírodních potravinách atd. Přírodní kosmetikou jsme se začali zabývat v roce 2010, kdy jsme spustili avocados.cz. Začali jsme s informacemi o certifikacích přírodní kosmetiky, o složení a ingrediencích běžné kosmetiky. Dále jsme přidali informace o výrobcích přírodní kosmetiky jako jsou Lavera, Weleda atd.

Bylo mi ovšem líto tento článek o blogování zrušit, poněvadž obsahuje opravdu spoustu užitečných tipů pro blogery. Pokud bych jej ovšem nechal v celku, tak by vzhledem k své délce obsahoval velmi mnoho klíčových slov z problematiky SEO pro blogy. Já ovšem potřebuji vyhledávače přesvědčit o tom, že tato stránka je rovněž zaměřena na přírodní kosmetiku, potraviny a jiné bio produkty.

Prvním krokem bylo tento článek zkrátit. Rozdělil jsem jej na dva díly. Na původní adrese jsem ponechal asi jen jednu strojovou stránku, bez jakéhokoliv externího odkazu, tak aby mi PageRank nikam neodtékal. Pro zbývající část jsem vytvořil novou adresu a text jsem ponechal v původním znění.


© 2011 Všechna práva vyhrazena.